Čím můžeme pomoci prostředí, ve kterém žijeme, aby nás to neomezovalo?

2/27/2020
Domácnosti

Třídění odpadu, neplýtvání jídlem a omezení spotřeby plastů je dnes běžnou součástí našich životů. Všechny tyto aktivity jsou samozřejmé a téměř nás neomezují. Vždyť to přeci děláme pro sebe a pro prostředí ve kterém chceme žít.

Přemýšleli jste ale i tom, jak moc ovlivňuje naše prostředí elektřina, kterou doma používáme?

Standardní elektřina, kterou většina z nás odebírá, je vyráběna z kombinace různých zdrojů, mezi kterými zabírá největší část uhlí. Při spalování uhlí dochází ke tvorbě nebezpečných látek, které jsou uvolňovány do našeho prostředí, ve kterém žijeme.

Alternativou pro lepší prostředí je podpora výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Obnovitelné zdroje a čistší vzduch můžeme podpořit i my doma tím, že začneme odebírat Zelenou elektřinu.

Mnoho lidí se ptá, jak dodavatel Zelené elektřiny zajistí to, že konkrétně ten „Zelený elektron“ vyrobený z obnovitelných zdrojů, se dostane do konkrétní zásuvky. Celý princip je jednodušší. Platby za Zelenou elektřinu jdou přímo k výrobci. Ten má pak prostředky a motivaci produkovat Zelené elektřiny více. Čím více je zákazníků, tím více bude Zelené elektřiny vyrobeno a tím méně uhlí se spálí. Čím méně uhlí se spálí, tím budeme dýchat čistší vzduch.

Jedním z dodavatelů, kteří chtějí poukázat na to, že si nemusíme sami škodit, je švýcarská skupina Alpiq. Má více než 100 letou historii a působí téměř v celé Evropě. Elektřinu vyrábí a specializuje se i na další oblasti.

Na českém trhu nově nabízí dodávky elektřiny a plynu. Zajímavé je, že Zelenou elektřinu nabízí za stejnou cenu jako tu, která je vyrobena z uhlí.  Takže je jednoduché vyměnit Černou za Zelenou a přitom nepřeplácet.

Přechod zabere jen pár minut a je komplet on-line

Přejít na Zelenou lze za pár minut na počítači, tabletu nebo smart phonu. Nabídku si lze vybrat v pár jednoduchých krocích na stránkách www.alpiq-energy.cz. Pokud neznáme svoji přesnou spotřebu a parametry a neorientujeme se na trhu s energií, provede nás výběrem virtuální průvodce.

Vyplněná smlouva pak přijde e-mailem a podepsat se dá elektronicky – myší nebo elektronickým perem na počítači nebo prstem na mobilu. Nic složitého to není a zvládne to každý, kdo si umí pustit internet. Samozřejmě pro případné dotazy je k dispozici chat nebo podpora na telefonu.

Podepsaná smlouva se pak automaticky odešle. Alpiq následně zašle veškeré informace, co se bude dít dál a informuje o každém kroku.

Třídění odpadu nás nic navíc nestojí, odběr Zelené elektřiny také ne. Tak se podívejte na www.alpiq-energy.cz a pojďte do toho s námi.

 

Zpět na seznam článků
Nejčtenější články
Iamge of Všichni dodavatelé elektřiny a plynu nejsou stejní article

Všichni dodavatelé elektřiny a plynu nejsou stejní

12/4/2019
Domácnosti
Firmy
Iamge of Rady, jak ušetřit article

Rady, jak ušetřit

11/20/2019
Domácnosti
Firmy
Iamge of Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem energií? article

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem energií?

7/11/2019
Domácnosti
Firmy
Iamge of Jak snížit účty za elektřinu a plyn? article

Jak snížit účty za elektřinu a plyn?

7/11/2019
Domácnosti
Firmy

Na našich stránkách používáme cookies. Tyto soubory nám pomáhají s měřením efektivity navštívených stránek a získáváním informací pro to, abychom mohli zlepšit naše produkty, služby a komunikaci