Přejděte na 100 % zelenou elektřinu. Jen u nás za cenu elektřiny standardní. Bez obav, jednoduše, rychle a on-line.

Chcete znát naši nabídku?

"Uhelná" elektřina

„Uhelná“ elektřina v našem chápání je běžnou elektřinou, kterou odebírá většina českých domácností i firem. V České republice je totiž elektřina vyráběna především z neobnovitelných zdrojů, přičemž největší podíl mají zdroje pálící fosilní paliva (více než 56 % - z toho naprostá většina uhelné zdroje) či využívající jádro (více než 36 %). Nejmenší podíl na energetickém mixu v České republice zaujímají obnovitelné zdroje energie (cca 6 %).

Přes klimatickou krizi se výroba energie z fosilních paliv v posledních letech v ČR nijak zvlášť neomezila. Přitom je pro naši planetu a prostředí, ve kterém žijeme, velmi riziková.

Zásoby uhlí, které vznikaly na Zemi mnoho tisíc let, jsme dokázali během posledních 150 let výrazně snížit. Výsledkem toho je poničená krajina, která se jen těžko obnovuje a špinavý vzduch, který dýcháme my všichni.
V kouři, který vzniká při výrobě elektřiny z fosilních zdrojů a který je vypouštěn do ovzduší, jsou obsaženy jedovaté látky jako například oxid siřičitý a oxidy dusíku. Tyto látky výrazně ovlivňují lidské zdraví. Mohou způsobit rakovinu, onemocnění srdce, nervového systému nebo například astma.
Vdechování těchto látek se nevyvarujeme v žádném prostředí. Dýcháme je při každé činnosti vždy a všude. V přírodě, ve městě, při sportu i procházce.

"Zelená" elektřina

„Zelená“ elektřina je v našem portfoliu výhradně ta, která prokazatelně pochází z obnovitelných zdrojů energie, jako je voda, vítr a slunce. Ze zdrojů, které - narozdíl od ropy a uhlí - nelze vyčerpat.

Odběr Zelené elektřiny pomáhá vám i životnímu prostředí, ve kterém žijeme. A částka, kterou vás tato elektřina stojí, putuje výrobcům, kteří díky ní mohou navyšovat produkci a budovat další zdroje. Na trhu je běžné, že Zelená elektřina je dražší než standardní a i proto je o ni nižší zájem. U Alpiq ale Zelená nic navíc nestojí. Nabízíme ji za úplně stejnou cenu jako elektřinu uhelnou (běžnou).

Tak co si zvolíte? Energii, která škodí nám i naší planetě nebo energii, která škodlivá není.

Nedostatečné větrné podmínky nebo špatné počasí neovlivní přísun energie
Nejde o žádný trik na zákazníka, zelená elektřina skutečně pomáhá nám i naší planetě
K vám domů se nebudou natahovat nové dráty pro Zelenou elektřinu
A hlavně: Zelená elektřina U NÁS není dražší než ta pocházející z klasických (zejména uhelných) zdrojů

Švýcarský dodavatel elektřiny se 100letou tradicí

Jsme součástí švýcarského koncernu se 100letou tradicí. Patříme mezi přední evropské energetické skupiny a působíme téměř v celé Evropě. Skupina Alpiq neprovozuje žádné uhelné zdroje – její portfolio převážně tvoří hydroelektrárny využívající vody z alpských ledovců.

Na českém trhu jsme zastoupeni v oblasti nákupu elektřiny více než 15 let a elektřinu a plyn dodáváme přímo i koncovým zákazníkům. Oslovujeme jak domácnosti, tak menší i větší firmy a veřejný sektor.

Naše zákazníky nezatěžujeme komplikovanými tarify a změnu dodavatele u nás můžete dělat zcela on-line bez použití tiskárny, papíru a tužky.

Jsme féroví a transparentní. Pokud jste domácnost, můžete si naše služby vyzkoušet a pokud vám nebudou vyhovovat, můžete kdykoliv a bez sankcí vaši smlouvu ukončit. A to i smlouvu na dobu určitou. 

Teď už dál škodit nemusíte

Už jsme se naučili třídit odpad, kupovat kvalitní jídlo a udržovat se v kondici. Přesto stále neřešíme, co dýcháme.

V Alpiqu se zajímáme o dopad výroby energií na naše zdraví i zdraví naší planety. Nabízíme proto Zelenou elektřinu za cenu běžné a boříme zažité mýty na trhu.

Zelená není dražší, je jen čistější a díky jejímu odběru můžeme chránit prostředí, ve kterém žijeme.

Přejděte z Uhelné na Zelenou za pár minut

Spolehlivost

Působíme téměř v celé Evropě a na trhu jsme více než 100 let. Energetice rozumíme.

100 % online

Změnu k lepšímu můžete udělat jednoduše za pár minut na počítači nebo telefonu. Bez papíru a tužky.

Férová cena

Zelená elektřina u nás není dražší jako u jiných dodavatelů. Jen u nás je za stejnou cenu jako ta uhelná. Bez fíglů a sankcí.

Odpad třídíme, hlídáme si co jíme, ale proč se ještě nestaráme o to, co dýcháme, když nás to nestojí nic navíc?

Chcete znát naši nabídku?

Složení elektřiny dle výrobních zdrojů je k dispozici na stránkách OTE. Výraz "Uhelná" elektřina je odvozen od majoritního zdroje, použitého při její výrobě.

Na našich stránkách používáme cookies. Tyto soubory nám pomáhají s měřením efektivity navštívených stránek a získáváním informací pro to, abychom mohli zlepšit naše produkty, služby a komunikaci